MONETY OKOLICZNOŚCIOWE i KOLEKCJONERSKIE – Warszawa

W tym artykule chciałbym poświęcić trochę czasu na refleksję na temat różnego rodzaju form skupu monet okolicznościowych i kolekcjonerskich w Warszawie

Monety kolekcjonerskie i okolicznościowe to ciekawe zagadnienie, które tak naprawdę zdobyły szerszą rzeszę odbiorców na przestrzeni ostatnich kilku lat. Przyczynił się do tego m.in. wzrost świadomości ekonomicznej Polaków jak i bogacenie się społeczeństwa i powstające nadwyżki finansowe w budżecie Polaków.

Jednakże wiążą się z tym pewne pułapki i potrzebna jest wiedza w tym zakresie.

Na pierwsze miejsce wysuwa się kwestia doboru miejsca i formy zakupu bądź sprzedaży monet kolekcjonerskich.

Możliwości jest sporo, mianowicie:

– Zakup monet kolekcjonerskich bezpośrednio u emitenta czyli w Narodowym Banku Polskim

– Zakup monet kolekcjonerskich w sklepie

– Portale aukcyjne np. allegro, ebay

W pierwszym przypadku nie polecamy bo niestety wbrew obiegowym opiniom większość monet wcale nie zyskuje na wartości i często są notowane poniżej ceny emisyjnej.

W pozostałych przypadkach możemy nabyć monety kolekcjonerskie sporo niżej niż oficjalna cena i po aktualnych cenach rynkowych dla danej monety.

Osobiście polecamy jednak zakup monet w renomowanym antykwariacie numizmatycznym gdyż możemy liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w doborze interesujących nas monet. Na portalach aukcyjnych często nie mamy pewności co nabywamy, wyjątkiem jest w tym wypadku zakup od profesjonalnych sprzedawców którzy oferują rzetelne opisy i prawdziwe zdjęcia oferowanego asortymentu.

Na zakończenie pragniemy dodać iż nie należy traktować monet jako typową inwestycję, mają one cieszyć kolekcjonera ze względu na ich walory estetyczne i historyczne, a ich ewentualny wzrost wartości kolekcjonerskiej w czasie traktować jako miły bonus J.

Oczywiście kluczowym jest dobór monet, ich kategorii ze względu na kraj emitenta, nakład i tematykę. O tym wszystkim możemy się dowiedzieć i podyskutować w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie gdzie prowadzimy skup i sprzedaż monet kolekcjonerskich i okolicznościowych.

Zachęcamy do wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *